Zarządzanie Gospodarstwem domowym w czasie pandemii

wynajem kontenerów poznań


Podczas covidu, spędziliśmy dużo więcej czasu w domu i mieliśmy dużo więcej czasu na podjęcie hobby, takie jak gotowanie czy rzemiosło, a nawet poświęcenie czasu, aby oczyścić i organizować przestrzenie mieszkalne.

W pewnym momencie może się okazać, że odpady z gospodarstw domowych piętrzą się, a miejsce w którym mieszkamy zagraca się.

Poniżej mamy kilka wskazówek, aby pozbyć się odpadów z gospodarstw domowych w czasie pandemii, by utrzymać miejsca czyste i wygodne do normalnego życia.

Rodzaje odpadów z gospodarstw domowych:

-ulegające biodegradacji

-zielone

-wielkogabarytowe

-odpady niebezpieczne

-niesegregowane

Jakie odpady są poddawane recyklingowi?


Odpady plastikowe
Do recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych zalicza się pojemniki, butelki, zabawki, butelki, i wiele innych produktów. Tworzywo sztuczne nie ulega biodegradacji! Musi być oddzielone od zwykłych odpadów. Elementy te muszą być starannie sortowane i umieszczane w kosza domowego lub przesyłać do usług przetwarzania odpadów do odpowiedniej utylizacji.

Papier / kartony
Makulatura starych gazet, czasopism, różnych opakowań, kartony, są biodegradowalne, dzięki czemu może być również wykorzystywane do kompostu.

ceramiczne i szkło
Wszystkie ceramiczne i szklane przedmioty są poddawane w 100% recyklingowi.

odpady organiczne
Odpady organiczne są najczęstszym rodzajem odpadów w gospodarstwach domowych. Wszystkie odpady żywnościowe, odpady zielone, mięsa i odpadów nieszkodliwych. Odpady organiczne powinny być trzymane oddzielnie i składowane. Do odpadów organicznych możemy zaliczyć np. ziemie którą można sprzątnąć przez wywóz odpadów zielonych poznań.

odpady niebezpieczne 
Niebezpieczne odpady to wszystkie toksyczne, w tym farb, baterie, żarówki, lampy, farby, metalu, różne środki czyszczące, toksycznych chemikaliów, pestycydy, nawozy, środki chwastobójcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *